TNPW120618K0BETY
Mfr.Part #
TNPW120618K0BETY
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Supplier Device Package :
Resistance :
18kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
155°C
Height :
550μm
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Width :
1.6mm
Datasheets
TNPW120618K0BETY
Vishay / Dale TNPW120618K0BETY
TNPW Series, Thin Film, 18kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C