TNPW120618K0BETA
Mfr.Part #
TNPW120618K0BETA
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
18kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120618K0BETA
Vishay / Dale TNPW120618K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 18kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C