TNPW1206187KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206187KBETA
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
187kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW1206187KBETA
Vishay / Dale TNPW1206187KBETA
TNPW Series, Thin Film, 187kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C