TNPW1206182KBECN
Mfr.Part #
TNPW1206182KBECN
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Color :
Black
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Roll
Resistance :
182 kOhms
1 (Unlimited)
Subcategory :
Wire and Cable Management
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Type :
Material :
Nylon
Product Type :
Cable Ties
3m
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Product Category :
Cable Ties
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product :
Hook and Loop Ties
Number of Terminations :
2
Features :
Mounting Style :
RoHS :
Details
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W