TNPW120617K8BETY
Mfr.Part #
TNPW120617K8BETY
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
17.8kOhms
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW120617K8BETY
Vishay / Dale TNPW120617K8BETY
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C