TNPW1206178RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206178RBETY
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Height :
550μm
Resistance :
178Ohms
Datasheets
TNPW1206178RBETY
Vishay / Dale TNPW1206178RBETY
TNPW Series, Thin Film, 178Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C