TNPW1206150KDETA
Mfr.Part #
TNPW1206150KDETA
Description
RES 150K OHM 0.5% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
150kOhms
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Supplier Device Package :
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1206150KDETA
Vishay / Dale TNPW1206150KDETA
TNPW Series, Thin Film, 150kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C