TNPW1206147RFHEA
Mfr.Part #
TNPW1206147RFHEA
Description
RES 147 OHM 1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
147Ohms
Datasheets
TNPW1206147RFHEA
Vishay / Dale TNPW1206147RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 147Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C