TNPW120611K5BHEA
Mfr.Part #
TNPW120611K5BHEA
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Resistance :
11.5kOhms
Datasheets
TNPW120611K5BHEA
Vishay / Dale TNPW120611K5BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C