TNPW1206117KDETA
Mfr.Part #
TNPW1206117KDETA
Description
RES 117K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Resistance :
117kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206117KDETA
Vishay / Dale TNPW1206117KDETA
TNPW Series, Thin Film, 117kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C