TNPW120610K0BECN
Mfr.Part #
TNPW120610K0BECN
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
7
In Stock :
7
Contact Plating :
Lead, Tin
Depth :
1.6mm
Published :
2014
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
1206
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
10kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120610K0BECN
Vishay / Dale TNPW120610K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 10kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C