TNPW080578K7BXEN
Mfr.Part #
TNPW080578K7BXEN
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
78.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW080578K7BXEN
Vishay / Dale TNPW080578K7BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 78.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C