TNPW080575R0DEEA
Mfr.Part #
TNPW080575R0DEEA
Description
RES 75 OHM 0.5% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
75Ohms
Datasheets
TNPW080575R0DEEA
Vishay / Dale TNPW080575R0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 75Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C