TNPW080568K1FEEA
Mfr.Part #
TNPW080568K1FEEA
Description
RES 68.1K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
68.1kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW080568K1FEEA
Vishay / Dale TNPW080568K1FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C