TNPW08054K53BXEN
Mfr.Part #
TNPW08054K53BXEN
Description
RES 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.53kOhms
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW08054K53BXEN
Vishay / Dale TNPW08054K53BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C