TNPW080543K0BXCN
Mfr.Part #
TNPW080543K0BXCN
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Military
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
43kOhms
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080543K0BXCN
Vishay / Dale TNPW080543K0BXCN
TNPW Series, Thin Film, 43kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C