TNPW08053K20BETY
Mfr.Part #
TNPW08053K20BETY
Description
RES 3.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
3.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW08053K20BETY
Vishay / Dale TNPW08053K20BETY
TNPW Series, Thin Film, 3.2kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C