TNPW0805392RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0805392RDEEA
Description
RES 392 OHM 0.5% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Ratings :
AEC-Q200
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Resistance :
392Ohms
Datasheets
TNPW0805392RDEEA
Vishay / Dale TNPW0805392RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C