TNPW0805332RBECN
Mfr.Part #
TNPW0805332RBECN
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
332Ohms
Number of Terminations :
2
Published :
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0805332RBECN
Vishay / Dale TNPW0805332RBECN
TNPW Series, Thin Film, 332Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C