TNPW080530R1DEEA
Mfr.Part #
TNPW080530R1DEEA
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Inside Diameter :
7.112 mm
Family :
Heat Shrink Products
Product Category :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Number of Terminations :
2
Alpha Wire
Product Type :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Series :
TNPW e3
Subcategory :
Wire and Cable Management
Failure Rate :
Brand :
Alpha Wire
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Shrink Ratio :
2:1
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product :
Sleeves
Resistance :
30.1 Ohms
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
RoHS :
N
Color :
Clear
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Features :
Water resistance protection
Material :
Polyolefin (PO)
Datasheets
TNPW080530R1DEEA
Vishay / Dale TNPW080530R1DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.1 Ohms, 0.2W, 1/5W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C