TNPW080530K5BETY
Mfr.Part #
TNPW080530K5BETY
Description
RES 30.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
30.5kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Width :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
450μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080530K5BETY
Vishay / Dale TNPW080530K5BETY
TNPW Series, Thin Film, 30.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C