TNPW0805300RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0805300RFEEA
Description
RES 300 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
300Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0805300RFEEA
Vishay / Dale TNPW0805300RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 300Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C