TNPW08051K15FEEA
Mfr.Part #
TNPW08051K15FEEA
Description
RES 1.15K OHM 1% 1/8W 0805
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.15kOhms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW08051K15FEEA
Vishay / Dale TNPW08051K15FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C