TNPW080519R6BETA
Mfr.Part #
TNPW080519R6BETA
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.2446mm
Resistance :
19.6Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Length :
2.0066mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080519R6BETA
Vishay / Dale TNPW080519R6BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C