TNPW0805176KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805176KBEEN
Description
RES 176K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
176kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0805176KBEEN
Vishay / Dale TNPW0805176KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 176kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C