TNPW0805165KBETA
Mfr.Part #
TNPW0805165KBETA
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
13 Weeks
Width :
1.2446mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
2.0066mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
165kOhms
Datasheets
TNPW0805165KBETA
Vishay / Dale TNPW0805165KBETA
TNPW Series, Thin Film, 165kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C