TNPW080515K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW080515K0BHEA
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
15kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW080515K0BHEA
Vishay / Dale TNPW080515K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C