TNPW080513K0BXEA
Mfr.Part #
TNPW080513K0BXEA
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
13kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080513K0BXEA
Vishay / Dale TNPW080513K0BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 13kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C