TNPW080511K4BECN
Mfr.Part #
TNPW080511K4BECN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
11.4kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
TNPW080511K4BECN
Vishay / Dale TNPW080511K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 11.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C