TNPW080511K1BYEA
Mfr.Part #
TNPW080511K1BYEA
Description
RES 11.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11.1kOhms
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW080511K1BYEA
Vishay / Dale TNPW080511K1BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C