TNPW080510K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW080510K1BEEA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 10.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Length :
2mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2mm
Weight :
5.499807mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10.1kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080510K1BEEA
Vishay / Dale TNPW080510K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C