TNPW060378R7FHTA
Mfr.Part #
TNPW060378R7FHTA
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
78.7Ohms
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW060378R7FHTA
Vishay / Dale TNPW060378R7FHTA
TNPW Series, Thin Film, 78.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C