TNPW06035K11FETA
Mfr.Part #
TNPW06035K11FETA
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
5.11kOhms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06035K11FETA
Vishay / Dale TNPW06035K11FETA
TNPW Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C