TNPW060359R0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060359R0FEEA
Description
RES 59 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
59Ohms
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060359R0FEEA
Vishay / Dale TNPW060359R0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 59Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C