TNPW0603536RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603536RFEEA
Description
RES 536 OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
536Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603536RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603536RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 536Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C