TNPW06034K27BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K27BEEA
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.27kOhms
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW06034K27BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K27BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.27kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C