TNPW06034K12BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K12BEEA
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.12kOhms
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Max Power Dissipation :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW06034K12BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K12BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C