TNPW06034K02FETA
Mfr.Part #
TNPW06034K02FETA
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
4.02kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06034K02FETA
Vishay / Dale TNPW06034K02FETA
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C