TNPW060349K9FEEA
Mfr.Part #
TNPW060349K9FEEA
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
49.9kOhms
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060349K9FEEA
Vishay / Dale TNPW060349K9FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C