TNPW060348K1DHTA
Mfr.Part #
TNPW060348K1DHTA
Description
RES 48.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
48.1kOhms
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060348K1DHTA
Vishay / Dale TNPW060348K1DHTA
TNPW Series, Thin Film, 48.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C