TNPW060343R0DETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060343R0DETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 43 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Resistance :
43Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Published :
Number of Terminations :
2
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060343R0DETA
Vishay / Dale TNPW060343R0DETA
TNPW Series, Thin Film, 43Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C