TNPW06033K32BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06033K32BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.32K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Published :
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
3.32kOhms
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Weight :
2.012816mg
Datasheets
TNPW06033K32BEEN
Vishay / Dale TNPW06033K32BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.32kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C