TNPW060339R2DEEA
Mfr.Part #
TNPW060339R2DEEA
Description
RES 39.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39.2Ohms
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060339R2DEEA
Vishay / Dale TNPW060339R2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C