TNPW060339K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060339K2FHEA
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Depth :
850μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Resistance :
39.2kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060339K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060339K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C