TNPW060339K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K2BEEA
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Resistance :
39.2kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Width :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060339K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060339K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C