TNPW0603392RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603392RFHEA
Description
RES 392 OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
392Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603392RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603392RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C