TNPW0603390RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603390RBETA
Description
RES 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
390Ohms
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603390RBETA
Vishay / Dale TNPW0603390RBETA
TNPW Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C