TNPW060338K3BYEA
Mfr.Part #
TNPW060338K3BYEA
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
38.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060338K3BYEA
Vishay / Dale TNPW060338K3BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C