TNPW060337R4FHTA
Mfr.Part #
TNPW060337R4FHTA
Description
RES 37.4 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
37.4Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060337R4FHTA
Vishay / Dale TNPW060337R4FHTA
TNPW Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C