TNPW060337K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060337K9BEEN
Description
RES 37.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
800μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
37.9kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060337K9BEEN
Vishay / Dale TNPW060337K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C